Mezoterapia mikroigłowa
Mezoterapia mikroigłowa
Mezoterapia mikroigłowa (pen) polega na mechanicznym nakłuwaniu skóry urządzeniem wyposażonym w mikroigiełki. Poprzez otwarcie kilku tysięcy mikrokanalików można wprowadzić skoncentrowane składniki odżywcze w specjalnym preparacie w głąb skóry, pomijając barierę ochronną naskórka. Nakłuwanie naskórka jest kontrolowane i regulowane w zależności od odczuć i potrzeb klientki. Dodatkową zaletą wytworzenia mikrourazów jest to, że stymulują one dodatkowo skórę do nasilonych procesów regeneracyjnych. W trakcie zabiegu wykonuje się kilkadziesiąt tysięcy mikronakłuć. Ich głębokość zależy od spodziewanego efektu, obszaru ciała poddawanego zabiegowi, a także techniki. Głębokość początkowa to 0,25 mm. Skóra w ciągu około 20 minut wchłania nawet 90% zaaplikowanego preparatu.
Po zabiegu kosmetyczka daje jeszcze skórze czas do wchłonięcia reszty specyfiku, po czym może nałożyć maskę łagodzącą zaczerwienienia. Mezoterapia nie powinna być wykonywana przez okres do 6 miesięcy od zakończeniu leczenia retinolem, obniżona krzepliwość krwi lub przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi, liczne rozszerzone naczynka, niektóre terapie miejscowe, np. przeciwtrądzikowe zabiegi chirurgiczne wykonane w obrębie miejsca mezoterapii (do 3 miesięcy po zabiegu) Zalecenia pozabiegowe: Skóra twarzy po zabiegu mezoterapii jest przez kilka dni podrażniona i zaczerwieniona, może również wystąpić obrzęk oraz uczucie świądu. W końcu zewnętrzna warstwa naskórka ulega złuszczeniu. Wszystkie te objawy są normalne i nie należy się nimi martwić. Mikronakłucia wywołują stan zapalny skóry, aby pobudzić ją do wzmożonej regeneracji.
Bardzo ważna w tym czasie jest właściwa pielęgnacja podrażnionej skóry, która może utrzymywać się od 1 do 3 dni. W tym czasie należy: Używać w tym okresie kosmetyków z filtrem przeciwsłonecznym, minimum 30 SPF, a najlepiej 50 SPF. Unikać opalania obszaru skóry, na którym wykonywany był zabieg, przez 4 tygodnie. Nie uczęszczć na basen czy do sauny przez 7 dni. Nie nakałdać makijażu przynajmniej w ciągu doby po zabiegu, Nie dotykać twarzy. Stosować kremy łagodząco–kojące, zawierające arnikę, aloes, pantenol czy alantoinę. Regenerację naskórka przyspieszają związki miedzi i cynku oraz sukralfat. Efekty mezoterapii mikroigłowej widoczne są dopiero po pewnym czasie. Najlepsze rezultaty przynosi seria 4-6 zabiegów powtarzanych w odstępach co 2-4 tygodnie.
Zastanawiasz się czy zabieg mezoterapii mikroigłowej jest dla Ciebie?
Zabieg ten zapobiega powstawaniu nowych zmarszczek i redukuje istniejące. Poprawia nawilżenie skóry, daje efekt liftingu, poprawia kontury twarzy. Widoczne jest ujednolicenie kolorytu skóry, poprawa mikrokrążenia, a co za tym idzie – dogłębne odżywienie skóry.
Wskazaniem do mezoterapii mikroigłowej jest redukcja blizn potrądzikowych, pooperacyjnych i po oparzeniach, rozstępów. Ograniczenie produkcji sebum, zwężenie porów, redukcja przebarwień, edukcja rumienia.
Nie zaleca się tego zabiegu osobom, które mają choroby nowotworowe, choroby, autoimmunologiczne (np. łuszczyca, stwardnienie rozsiane, bielactwo), cukrzyca i inne choroby metaboliczne, choroby krwi (np. anemia, małopłytkowość), ciąża i okres karmienia, wyraźne stany zapalne skóry, infekcje skóry (bakteryjne, wirusowe, grzybicze), nadżerki, skłonność do powstawania bliznowców, przechodzenie terapii pochodnymi witaminy A (retinolem).
Mnóstwo zadowolonych klientów to dowód na skuteczne działanie mezoterapi igłowej!
Mezoterapia igłowa jest popularnym zabiegiem medycyny estetycznej, uwielbianym przez klientki za szybkie i trwałe efekty. Jeśli zmagasz się z trądzikiem, problemami ziemistej cery, poparzeń słonecznych, a nawet w przypadku leczenia nadmiernego wypadania włosów ten zabieg jest właśnie dla CIEBIE!
Umów się na jeden z naszych najpopularniejszych zabiegów
Od początku istnienia naszego gabinetu kosmetycznego staramy się nadążyć za rozwojem technologii by zapewnić najwyższą jakość usług. Najchętniej wybierane zabiegi w tym sezonie to mezoterapia igłowa, masaże, zabiegi organiczne, stylizacja brwi i rzęs, depilacja laserowa, stymulatory tkankowe.
