Masaż gorącymi kamieniami

Masaż gorącymi kamieniami

Od wieków ludzkość przypisuje kamieniom terapeutyczne działanie, które ugruntowano naukowymi dowodami. Kamienie, zwłaszcza te pochodzenia wulkanicznego, z racji swoich znakomitych właściwości przewodzenia wysokich i niskich temperatur, wywierają dobroczynny wpływ na cały organizm. Dlatego z tak dużym powodzeniem znalazły zastosowanie w kosmetyce i rehabilitacji. Masaż gorącymi kamieniami wybranych miejsc ciała ma działanie witalizujące i lecznicze, doskonale likwiduje wszelkie spięcia i bóle mięśni, oddziałuje na cały organizm, stanowiąc element energizujący dla każdego rodzaju skóry. 

Masaż ten łączy w sobie oddziaływania zarówno termoterapii, drenażu, akupresury i aromaterapii. Wpływ ciepła na organizm oraz działanie masażu: ułatwia oddychanie skórne, poprawia odżywianie skóry, przyspiesza obieg krwi i limfy w naczyniach skórnych, poprawia jej elastyczność i jędrność, a co za tym idzie wygląd, pomaga zwalczać cellulit. zwiększa zdolność mięśni do pracy, poprawia napięcie i elastyczność mięśni, regeneruje po długotrwałym wysiłku fizycznym. Masaż gorącymi kamieniami poprawia pracę układów (gimnastyka naczyń), ułatwia odpływ krwi żylnej, zmniejsza opór krwi w tętnicach, ułatwia pracę serca. działa uspokajająco i relaksująco, łagodzi objawy stresu. 

Ten masaż jest bardzo skuteczny i przyjemny, głęboko rozgrzewa organizm, rozluźnia napięcia mięśniowe, poprawia wygląd skóry, głęboko relaksuje umysł i ciało, korzystny w dolegliwościach reumatycznych, mięśniowych, zmniejsza bóle korzonkowe, (ciepło podnosi próg odczuwania bólu) zwiększa podstawową przemianę materii, daje ogólne oczyszczenie organizmu, korzystny przy nadciśnieniu tętniczym, (zmniejsza ciśnienie krwi, ponieważ ciepło prowadzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych) bardzo korzystny przy cellulicie. w obrębie powłok skórnych pod wpływem kontaktu z ciepłym podłożem dochodzi do zwiększenia mikrokrążenia i przyspieszenia procesów metabolicznych organizmu.

Zastanawiasz się czy masaż gorącymi kamieniami jest dla Ciebie?

Masaż ten jest bardzo starą metodą terapeutyczną stosowaną już 3000 lat p.n.e. Początkowo był on wykonywany w Indiach oraz w kulturze Majów. Za jego pomocą wprowadzamy termoterapię, drenaż limfatyczny, akupresurę, oraz aromaterapię. Terapia gorącymi kamieniami opiera się na specjalnych mapach rozmieszczenia czakramów na ciele. Podczas masażu gorące kamienie układa się w okolicach cza kramów, poprzez pobudzenie i odblokowanie czakramów wyzwalana jest energia witalna organizmu. Za pomocą kamieni można też stymulować odpowiednie punkty reflektoryczne, w  

Szczególnie polecamy osobom, które zmagają się z chronicznym przemęczeniem, stresem i niepokojem. Wśród wskazań do masażu wymienia się też stany poudarowe, choroby reumatyczne, urazy ortopedyczne oraz choroby układu krążenia. 

Nie zaleca się masażu gorącymi kamieniami osobom, które mają stany zapalne i alergiczne skóry, zapalenia węzłów chłonnych, zakrzepy świeże zapalenie żył, nowotwory, gorączka, owrzodzenie podudzi, tętniaki.

 

Mnóstwo zadowolonych klientów to dowód na skuteczne działanie mezoterapi igłowej!

Mezoterapia igłowa jest popularnym zabiegiem medycyny estetycznej, uwielbianym przez klientki za szybkie i trwałe efekty. Jeśli zmagasz się z trądzikiem, problemami ziemistej cery, poparzeń słonecznych, a nawet w przypadku leczenia nadmiernego wypadania włosów ten zabieg jest właśnie dla CIEBIE!

Umów się na jeden z naszych najpopularniejszych zabiegów

Od początku istnienia naszego gabinetu kosmetycznego staramy się nadążyć za rozwojem technologii by zapewnić najwyższą jakość usług. Najchętniej wybierane zabiegi w tym sezonie to mezoterapia igłowa, masaże, zabiegi organiczne, stylizacja brwi i rzęs, depilacja laserowa, stymulatory tkankowe.

Znajdziesz nas na