Infuzja tlenowa

Influzja tlenowa

 jest zabiegiem polegającym na wtłaczaniu do organizmu różnorodnych aktywnych substancji przy pomocy hiperbarycznego, czystego tlenu medycznego znajdującego się pod wysokim ciśnieniem. Skoncentrowana w ten sposób dawka umożliwia dotarcie zarówno tlenu jak i wtłaczanej substancji do głębokich warstw skóry gwarantując optymalne oddziaływanie powodujące zarówno dotlenienie i odżywienie tkanek.

Tlen hiperbaryczny jest oczywiście bazą zabiegu i jego zadaniem jest pobudzenie metabolizmu komórek, ale także transport skoncentrowanych substancji aktywnych takich jak kwas hialuronowy, peptydy, antyoksydanty, ekstrakty z alg, witaminy i składniki mineralne. Ten pierwszy pełni rolę cementu, który wypełnia przestrzenie międzykomórkowe. Kwas hialuronowy posiada naturalne właściwości żelujące (zaledwie jedna cząsteczka kwasu hialuronowego wiąże aż 250 cząsteczek wody) i odpowiada za nawilżenie skóry, zwiększenie jej gęstości i elastyczność. Występując w identycznej postaci u wszystkich organizmów żywych, kwas hialuronowy jest łatwy do pozyskania, co wpływa na jego szerokie wykorzystanie w kosmetyce oraz medycynie estetycznej. Zabieg infuzji tlenowej indukuje powstawanie nowych, zdrowych komórek skóry charakteryzujących się podwyższonym potencjałem energetycznym mającym bezpośrednie przełożenie na dużą intensywność podziałów komórkowych. Dzięki temu dochodzi do podwyższonej syntezy kolagenu i elastyny, a także tworzenie nowych, prawidłowych naczyń krwionośnych w jej obrębie. Przyczynia się to do zapobiegania procesom starzenia się skóry poprzez zwiększenie jej napięcia, poprawę jędrności, a także odżywienia. Ponadto dochodzi tutaj do nałożenia się opisanego w poprzednich zdaniach oddziaływania tlenu z działaniem wprowadzonych substancji aktywnych, których mechanizm działania jest zróżnicowany, jednakże niezależnie od niego efektem zahamowanie procesów starzenia się.

Infuzja tlenowa na twarz to świetny zabieg poprawiający metabolizm komórek, rozjaśniający skórę i poprawiający jej koloryt. Skóra staje się dogłębnie nawilżona i wygładzona. Cena zabiegu jest adekwatna do otrzymanych efektów. Zabieg infuzja tlenowa jest nieinwazyjna i bezpieczna. Nad jego prawidłowym przebiegiem czuwa lekarz medycyny estetycznej.

Zastanawiasz się czy zabieg influzji tlenowej jest dla Ciebie?

Zabieg infuzji tlenowej znajduje zastosowanie u wszystkich, którzy chcą poprawić jakość, wygląd i koloryt swojej skóry. Wskazane jest jako profilaktyka przeciwstarzeniowa, dla skóry atopowej, naczyniowej, odwodnionej, pozbawionej blasku czy po prostu niedotlenionej. Ponadto znajduje zastosowanie przy leczeniu trądziku zarówno młodzieńczego jak i różowatego, łojotoku, podrażnień skóry czy podrażnień i uszkodzeń słonecznych. Zabieg jest całkowicie nieinwazyjny. W trakcie zabiegu możemy odczuwać jedynie odczucie chłodu i delikatnego masażu. 

przebarwienia na skórze, plamy pigmentacyjne, oznaki zmęczenia, starzenia i zniszczenia skóry, szary koloryt skóry, zwiotczenie skóry, dojrzała cera i wiotczejąca skóra. U osób młodych zabieg ma działanie prewencyjne, ponieważ zapobiega procesom przedwczesnego starzenia, utracie wody i spadku napięcia skóry, trądzik różowaty (zabieg wspomaga gojenie ran, złagodzenie zmian i odnowę komórek, zapobiega powstawaniu blizn potrądzikowych.

Istnieje kilka przeciwwskazań do przeprowadzenia infuzji tlenowej. Są to ciąża oraz karmienie piersią, stany zapalne skóry, opryszczka, alergie skórne na preparat stosowany podczas kuracji. Dlatego też przed zabiegiem kosmetolog zawsze przeprowadza wywiad z Klientem, m.in. w celu wykluczenia jakichkolwiek przeszkód do wykonania infuzji tlenowej.

Mnóstwo zadowolonych klientów to dowód na skuteczne działanie mezoterapi igłowej!

Mezoterapia igłowa jest popularnym zabiegiem medycyny estetycznej, uwielbianym przez klientki za szybkie i trwałe efekty. Jeśli zmagasz się z trądzikiem, problemami ziemistej cery, poparzeń słonecznych, a nawet w przypadku leczenia nadmiernego wypadania włosów ten zabieg jest właśnie dla CIEBIE!

Umów się na jeden z naszych najpopularniejszych zabiegów

Od początku istnienia naszego gabinetu kosmetycznego staramy się nadążyć za rozwojem technologii by zapewnić najwyższą jakość usług. Najchętniej wybierane zabiegi w tym sezonie to mezoterapia igłowa, masaże, zabiegi organiczne, stylizacja brwi i rzęs, depilacja laserowa, stymulatory tkankowe.

Znajdziesz nas na