Depilacja woskiem

Depilacja woskiem

Depilacja woskiem jest w pełni bezpieczną, mało inwazyjną i naturalną metodą usuwania owłosienia. Zaletą korzystania z depilacji woskiem jest szybkość wykonywania zabiegu oraz efekt utrzymujący się do 3-4 tygodni. Co warto podkreślić, ta metoda jest najbardziej atrakcyjna cenowo w porównaniu do fotodepilacji czy pasty cukrowej. Wosk twardy jest rozgrzewany do około 45 stopni, a następnie nakładany na skórę. Dzięki niskiej temperaturze topnienia nakładanie jest komfortowe i nie ma ryzyka poparzenia. Wosk bardzo szybko zastyga i nabiera elastycznej konsystencji, dzięki czemu może być zerwany ze skóry wraz z włoskami. Depilacja woskiem twardym nie wymaga użycia pasków fizelinowych. Niektórzy odczuwają zabieg jako mniej bolesny w porównaniu z innymi metodami. Ten rodzaj wosku polecamy szczególnie przy depilacji okolic intymnych dla osób z wrażliwą skórą.

W przypadku, kiedy stosujemy długotrwale krem do depilacji lub maszynkę do golenia, usuwamy tylko zewnętrzną strukturę włosa. Czynności te powodują stymulację łodygi do odbudowy. W konsekwencji struktura włosa się pogrubia, a tym samym poszerza się kanał mieszka. W prawidłowym procesie, włos telogenowy zostaje wypchnięty przez nowego włosa. W przypadku, gdy włosy są mocne i grube, a ścianki mieszka uległy poszerzeniu, nowy włos anagenowy, mając ze dużo miejsca, nie wypycha starego, tylko rośnie obok. Taki proces nazywamy mesanagenem -> z jednego mieszka wyrastają dwie, a nawet trzy łodygi włosa. Jest to proces odwracalny, gdyż przy systematycznej depilacji ścianki mieszka włosowego ulegają zapadnięciu i anagenowy włos zaczyna rosnąć prawidłowo, wypychając włosa w fazie telogenowej. Oprócz zadbania o odpowiednią długość włosków, na dobę przed zabiegiem wskazany jest peeling, który usunie martwy naskórek. Również na dobę przed zabiegiem nie można opalać skóry na słońcu ani w solarium. W dniu zabiegu nie można nakładać kremów, balsamów ani natłuszczać skóry innymi preparatami, gdyż wosk najlepiej łapie włoski na suchej i gładkiej skórze. Depilacja bikini to intymny zabieg, dlatego przypominamy o zadbaniu o higienę bezpośrednio przed zabiegiem. 

Co ile należy robić depilację woskiem?- każdemu człowiekowi włoski rosną w różnym tempie. Zależy to od wielu czynników m.in.: od kwestii hormonalnych, od przyjmowanych leków i suplementów, od sposobu odżywiania. Średnio depilację powinno wykonywać się co 3 tygodnie. Są jednak osoby, którym zabieg wystarczy na 2 tygodnie oraz osoby, które będą przychodzić co np. 6 tygodni. Przy każdej następnej depilacji włoski stają się coraz słabsze. Polecanym depilację miejsc wrażliwych, trudno dostępnych takich jak bikini, pachy, twarz. 

Zalecenia po depilacji- bezpośrednio po zabiegu nie dotykaj depilowanego miejsca rękoma, do 24h unikaj wzmożonej aktywności fizycznej, sauny, basenu, jacuzzi, fitness, siłowni, makijażu na wydepilowaną część twarzy, antyperspirantów w przypadku wydepilowanych pach. Blokerów potu nie należy stosować do 48h po zabiegu. systematycznie nawilżaj skórę kremem, po 3-4 dniach wykonaj peeling w celu usunięcia martwego naskórka, zapobiegniesz również wrastaniu włosków.

Zastanawiasz się czy zabieg depilacji woskiem jest dla Ciebie?

Depilacja woskiem to szybka i dość skuteczna metoda usuwania zbędnego owłosienia z miejsc takich jak nogi, pachy i okolice bikini. Polega na mechanicznym wyrwaniu włosków przy użyciu płynnego wosku naturalnego. Nakłada się go na wybrane miejsce, czeka, aż zastygnie, a następnie odrywa się go razem z włoskami i ich cebulkami. Po zabiegu depilacji woskiem skóra jest gładka przez okres od 2 do 5 tygodni.

Zabieg depilacji woskiem jest przeznaczony dla kobiet i mężczyzn, którzy pragną skutecznie pozbyć się zbędnego owłosienia i uzyskać gładką, miłą w dotyku skórę. Depilacja woskiem pozwala na wyrwanie włosa wraz z cebulką. 

Przeciwwskazaniem do zastosowania depilacji woskiem są: rozszerzone naczynia włosowate lub żylaki, zapalenie żył, alergia na wosk, zapalenie mieszków włosowych, stany zapalne i ropne skóry, zbyt krótkie włosy, skóra bezpośrednio po ekspozycji na słońce lub promienie UV.

Mnóstwo zadowolonych klientów to dowód na skuteczne działanie mezoterapi igłowej!

Mezoterapia igłowa jest popularnym zabiegiem medycyny estetycznej, uwielbianym przez klientki za szybkie i trwałe efekty. Jeśli zmagasz się z trądzikiem, problemami ziemistej cery, poparzeń słonecznych, a nawet w przypadku leczenia nadmiernego wypadania włosów ten zabieg jest właśnie dla CIEBIE!

Umów się na jeden z naszych najpopularniejszych zabiegów

Od początku istnienia naszego gabinetu kosmetycznego staramy się nadążyć za rozwojem technologii by zapewnić najwyższą jakość usług. Najchętniej wybierane zabiegi w tym sezonie to mezoterapia igłowa, masaże, zabiegi organiczne, stylizacja brwi i rzęs, depilacja laserowa, stymulatory tkankowe.

Znajdziesz nas na