Jak przygotować się do zabiegu?
Minimum miesiąc przed zabiegiem nie należy się opalać (słońce, solarium). Nie należy stosować miejscowych antybiotyków, samoopalaczy, kremów z witaminą C, retinolem lub kwasami owocowymi oraz leków i substancji fotouczulających.
Bardzo istotne jest, aby na minimum 3 tygodnie przez zabiegiem nie usuwać włosów w sposób mechaniczny (depilator, pęseta, wosk). Dopuszczalne jest tylko golenie, które należy dokładnie wykonać przed zabiegiem. Partia zabiegowa powinna być czysta i niczym nie posmarowana, nie mogą również występować na niej zaczerwienienia i skaleczenia.
Kiedy widać pierwszy efekt zabiegu?
Pierwsze efekty widać po 2-3 tygodniach. Jest to okres podczas którego martwe włosy pozbawione cebulki wysuwają się ze skóry, po czym wypadają.
Ile razy należy wykonać zabieg?
Ze względu na to, że laser usuwa tylko te włosy, które są w fazie wzrostu, zabieg należy wykonać od 4 do 6 razy. Jeden zabieg pozwala na usunięcie do około 30% włosów. Liczba zabiegów uzależniona jest indywidualnych predyspozycji, takich jak kolor włosów i odcień skóry, a także miejsce z którego chcemy usunąć włosy.
Im włosy są ciemniejsze, tym liczba zabiegów jest mniejsza. Odnośnie skóry sytuacja jest odmienna, bowiem to jaśniejszy jej kolor będzie wpływał na szybszą skuteczność zabiegu. Trudniej jest pozbyć się nie tylko jasnych włosów, ale także tych położonych głęboko w skórze.
Przy wykupieniu pakietu w naszym Instytucie, kolejne zabiegi na daną partię ciała, również te przypominające, liczone są w obniżonej cenie zabiegów pakietowych. Oferujemy naszym Klientom również bezpłatną konsultację i zabieg próbny.
W jakich odstępach powtarza się zabiegi?
Częstotliwość wykonywania zabiegów różni się w zależności od depilowanej partii ciała. Przykładowo, epilacja twarzy i pach wykonuje się co 4-6 tygodni, a nóg co 8-10.
Czy po serii zabiegów owłosienie zniknie na zawsze?
Seria zabiegów likwiduje do 90-100% owłosienia. W ciągu życia organizm doświadcza wahań hormonalnych spowodowanych m. in. ciążą, przyjmowaniem leków hormonalnych czy menopauzą. Może to spowodować częściowe odrastanie włosów. W takim przypadku należy przeprowadzić zabieg przypominający.
Jak pielęgnować skórę po zabiegu?
Bezpośrednio po zabiegu skóra może być delikatnie zaczerwieniona lub lekko opuchnięta. Należy wtedy stosować krem łagodzący i regenerujący. Podrażnienie ustępuje po kilku lub kilkunastu godzinach. Przez kolejne dni nie należy używać preparatów na bazie alkoholu i korzystać z basenów czy sauny. Zakazane jest opalanie miejsca poddanego zabiegowi z uwagi na możliwość wystąpienia przebarwień. Depilację można wykonać bez obaw, o każdej porze dnia i zaraz po zabiegu wrócić do codziennych czynności.
Jakie są przeciwwskazania do zabiegu epilacji laserowej?
W naszym Instytucie dbamy przede wszystkim o bezpieczeństwo zabiegu i jego skuteczność. Przed zabiegiem zostaje przeprowadzony szczegółowy wywiad, który ma na celu wykluczenie możliwych przeciwwskazań. Wśród nich są między innymi:
- Świeża opalenizna słoneczna i solarium (należy odczekać min. 1 miesiąc od zakończenia opalania);
- Zioła fotouczulające (m.in. dziurawiec, nagietek, rumianek – należy przestać używać na 3 tygodnie przed zabiegiem);
- Leki światło uczulające (retinoidy, tetracykliny);
- Czynne infekcje skóry (np. opryszczka, liszajec);
- Aktywne choroby skóry (np. łuszczyca, liszaj);
- Peelingi (4 tyg. przed zabiegiem);
- Depilacja woskiem lub pensetą na 3 tyg. przed zabiegiem – w okolicy poddanej zabiegowi;
- Bardzo sucha i bardzo wrażliwa skóra;
- Bielactwo;
- Przerwana ciągłość naskórka;
- Skłonność do powstawania bliznowców (keloidów) i blizn hipertroficznych;
- Stosowanie sterydów w kremie lub tabletkach;
- Stosowanie retinoidów doustnych w ciągu ostatnich 6 miesięcy;
- Zaburzenia krzepnięcia krwi i stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi;
- Czynne choroby autoimmunologiczne (np. toczeń układowy, twardzina);
- Choroby hormonalne oraz endokrynologiczne (np. PCOS, cukrzyca);
- Epilepsja;
- Rozrusznik serca;
- Zakażenia wirusowe (HIV/WZW);
- Ciąża lub karminie piersią.