Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja diamentowa

Zabieg na twarz mikrodermabrazja diamentowa z sonoforezą. Efektem mikrodermabrazji diamentowej jest głębokie oczyszczanie, a martwy, złuszczany podczas zabiegu naskórek. Tak mocny peeling stymuluje skórę do wzmożonej produkcji nowych komórek naskórka. Można wykonywać go na twarzy, plecach i dekolcie. Zabieg można wykonywać co 2 tygodnie, osoby o grubszej skórze mogą poddawać się mikrodermabrazji nawet co tydzień. Aby całkowicie usunąć warstwę martwego naskórka i dogłębnie oczyścić pory potrzebnych jest od 2 do 10 zabiegów. Po wykonanym zabiegu mikrodermabrazji aplikowana jest odpowiednio dobrana ampułka, którą wtłacza się przy u życiu sonoforezy. Na zakończenie zabiegu nakłada się maskę algową odpowiednio dobraną do rodzaju cery. Sonoforeza ma za zadanie wprowadzić substancje aktywne w głębsze warstwy naskórka. Substancje (witaminy, peptydy).

Celem zabiegu jest wprowadzenie substancji aktywnych (leczniczych, kosmetycznych) w głębsze warstwy naskórka. Substancje te (witaminy, peptydy) wtłaczane za pomocą ultradźwięków przekraczają barierę jaką jest płaszcz hydrolipidowy oraz błony komórkowe i wnikają do żywych warstw naskórka. Sonoforeza powodując mikromasaż poprawia ukrwienie naskórka i regenerację uszkodzonych tkanek. Po zabiegu mikrodermabrazji diamentowej Przez jeden dzień po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i podrażniona. Przez pierwszy dzień po zabiegu należy dać skórze odpocząć i lepiej zrezygnować z makijażu. Nie należy więc planować mikrodermabrazji przed ważnym wyjściem lub jeśli musimy zaraz po zabiegu prezentować się w nienagannym makijażu. Przez 48 godzin po zabiegu nie wolno korzystać z basenu z chlorowaną wodą. Należy przez co najmniej 2 tygodnie unikać wystawiania skóry na promieniowanie UV i używać kremów z wysokim filtrem. Warto też dbać o nawodnienie organizmu i pić dużo wody. Mikrodermabrazja ma szerokie zastosowanie w kosmetologii i może być przeprowadzana niemal przy każdym rodzaju cery. Każdy problem skórny wymaga indywidualnej konsultacji ze specjalistą, jednak w większości przypadków mikrodermabrazja okaże się odpowiednim zabiegiem pomagającym poprawić kondycję cery suchej, normalnej, tłustej, mieszanej i dojrzałej.

W przeciwieństwie do niektórych zabiegów kosmetycznych mikrodermabrazja może być przeprowadzana nie tylko w obrębie twarzy, ale także dekoltu, szyi czy pleców a także całego ciała (np. blizny). Specjalista na podstawie wywiadu z klientką i dokładnej obserwacji cery określa, jak wiele zabiegów potrzebnych jest do uzyskania satysfakcjonującego efektu. W większości przypadków zalecane jest wykonanie serii 4 zabiegów (w przypadku skóry tłustej i łojotokowej może być ich więcej) przeprowadzanych w odstępie miesięcznym. Pierwsze efekty jakimi jest rozjaśniona i odżywiona skóra, widoczne są już po pierwszej mikrodermabrazji. Spłycenie zmarszczek i usunięcie blizn widoczne jest pod koniec serii. Jeśli chodzi o blizny i przebarwienia, efekt jest trwały (jeśli oczywiście nie powstaną nowe). 

Zastanawiasz się czy zabieg mikrodermabrazji jest dla Ciebie?

Skóra wymagająca normalizacji wydzielania sebum najczęściej potrzebuje powtarzania serii zabiegów raz do roku, aby zachować zadowalający wygląd. Specjaliści zalecają wykonywanie mikrodermabrazji w okresie jesienno-zimowym, kiedy skóra nie jest narażona na działanie promieni słonecznych. Należy jednak uważać również na bardzo niskie temperatury. Mikrodermabrazja to metoda złuszczenia martwego i zrogowaciałego naskórka za pomocą strumienia mikrokryształków korundu, diamentowej głowicy lub tlenu i soli fizjologicznej. Dzięki zabiegowi można skutecznie zniwelować przebarwienia, drobne zmarszczki, zaskórniki, blizny, a także zredukować wydzielanie sebum przy skórze tłustej i mieszanej.

Wskazaniami do wykonania zabiegu mikrodermabrazji są: trądzik, starzenie skóry, fotostarzenie, zrogowacenia i prosaki, niedoskonałości i nierówności skóry, piegi i przebarwienia, rozstępy, blizny, zmarszczki, wiotkość skóry, zniszczenia skóry i wysuszenie słońcem, zmiany potrądzikowe. Mikrodermabrazja jest dobrym podkładem dla zabiegów laserowych, takich jak fotoodmładzanie, zamykanie naczynek krwionośnych i usuwanie przebarwień. Jest szczególnie polecana kobietom po 40. roku życia.

Przeciwskazania do zabiegu mikrodermabrazji i sonoforezy nowotwory i stany po ich operacyjnym usunięciu, ciąża, niewydolność krążenia, stany gorączkowe, ciężki stan ogólny, obecność w tkankach ciał obcych metalicznych (rozrusznik serca, ortodontyczny aparat korekcyjny- nazębny, itp.), cera wrażliwa, naczyniowa, trądzik różowaty są przeciwskazaniem do wykonywania zabiegu z użyciem mikrodermabrazji diamentowej.

Mnóstwo zadowolonych klientów to dowód na skuteczne działanie mezoterapi igłowej!

Mezoterapia igłowa jest popularnym zabiegiem medycyny estetycznej, uwielbianym przez klientki za szybkie i trwałe efekty. Jeśli zmagasz się z trądzikiem, problemami ziemistej cery, poparzeń słonecznych, a nawet w przypadku leczenia nadmiernego wypadania włosów ten zabieg jest właśnie dla CIEBIE!

Umów się na jeden z naszych najpopularniejszych zabiegów

Od początku istnienia naszego gabinetu kosmetycznego staramy się nadążyć za rozwojem technologii by zapewnić najwyższą jakość usług. Najchętniej wybierane zabiegi w tym sezonie to mezoterapia igłowa, masaże, zabiegi organiczne, stylizacja brwi i rzęs, depilacja laserowa, stymulatory tkankowe.

Znajdziesz nas na