Depilacja laserowa

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa to jedna z najpopularniejszych metod całkowitego usunięcia nadmiernego owłosienia. Depilację laserową wykonuje wykwalifikowana kosmetyczka/ kosmetolog w salonie kosmetycznym pod kontrolą lekarza, przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Nasza oferta depilacji laserowej włósów skierowana jest do najbardziej wymagających klientów, którzy cenią sobie długotrwały efekt. Laser, na którym pracujemy, to najwyżej klasy sprzęt medyczny, którego skuteczność jest potwierdzona badaniami naukowymi.

Laser działa na melaninę – barwnik znajdujący się w naszym włosie. Poprzez zastosowanie wiązki lasera uszkodzeniu ulega mieszek włosowy (wraz z cebulką). Im więcej melaniny we włosie (ciemniejszy włos), tym jesteśmy w stanie osiągnąć większą skuteczność. Przez to, że nasze włosy nie rosną wszystkie w jednym czasie to musimy powtarzać depilację laserową kilka razy. Nasze włosy mogą być w fazie wzrostu i właśnie na nie działa laser, jak również być w fazie uśpienia, która trwa od 4 do 8 tygodni. Po tym okresie włosy znowu zaczynają rosnąć, dlatego zabiegi laserem diodowym powtarza się średnio od czterech do sześciu razy, aby usunąć pozostałe włosy. Już po pierwszym zabiegu usunięte zostaje nawet do 20-30% włosów w fazie wzrostu. Po całej kuracji laserowej obserwuje się średnią skuteczność w granicach 80% do 95%, przy czym należy pamiętać, że skuteczność oraz ilość niezbędnych zabiegów jest indywidualna, zależna między innymi od depilowanej partii ciała, gęstości owłosienia, jego koloru. Zabieg depilacji laserowej, ze względu na swoją bezinwazyjność, można wykonać w obrębie każdej części ciała, która sprawia dyskomfort ze względu na nadmierne owłosienie. Najczęściej przy użyciu lasera depiluje się: nogi, ręce, pachy, okolice bikini i twarz. Coraz popularniejsza jest również depilacja laserowa torsu, brzucha czy pleców – te miejsca szczególnie dotyczą mężczyzn.

Naturalnym objawem po zabiegu jest pojawienie się delikatnych podrażnień oraz obrzęku okołomieszkowego, które ustępują najczęściej po kilku godzinach od zabiegu (w wyjątkowych sytuacjach może to potrwać nawet kilka dni). Po zabiegi należy unikać: gorących kąpieli, korzystania z sauny lub basenu, podrażniania skóry preparatami z zawartością alkoholu czy spirytusu,
przez ok. 2 tygodnie złuszczania naskórka i peelingów, przez 3 tygodnie opalania i stosowania samoopalaczy. Depilacja laserowa, przy zachowaniu pewnych warunków, to absolutnie bezpieczny zabiega dla zdrowia. Ten rodzaj depilacji można szczególnie polecić zarówno kobietom, jak i mężczyznom, u których po tradycyjnych metodach usuwania niechcianego owłosienia pojawiają się mało estetyczne podrażnienia. To także obecnie najskuteczniejszy w kosmetologii zabieg, po którym można mieć pewność, że włosy już w tym miejscu ponownie nie odrosną.

Zastanawiasz się czy depilacja laserowa jest dla Ciebie?

Nie w każdym salonie kosmetolog lub kosmetyczka poradzi sobie z problemem podrażnień po goleniu, zapaleniami mieszków włosowych oraz wrastającymi włosami. U nas możesz być pewny, że jesteś w dobrych rękach. Jeśli nie jesteś przekonany czy warto skorzystać z depilacji laserowej czy pozostałych usług naszego salonu, możesz skorzystać z bezpłatnej konsultacji. Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie!

Depilacja laserowa polecana jest przede wszystkim w sytuacji, gdy tradycyjne metody depilacji wywołują podrażnienia skóry. Stanowi dobre rozwiązanie u osób, u których widoczna jest tendencja do wrastania włosów oraz tworzenia się stanów zapalnych.

Każda osoba zainteresowana zabiegiem musi spełniać pewne wymagania zdrowotne i higieniczne. Przeciwwskazaniem do depilacji laserowej są: opalona skóra,
przyjmowanie leków światłouczulających, które mogą powodować nieprawidłowe reakcje skóry na światło słoneczne i laserowe (m.in. antybiotyki, leki antydepresyjne),
nowotwory (przebyte – tylko po konsultacji lekarskiej), infekcje wirusowe, bakteryjne, grzybicze w miejscu wykonania zabiegu,
stosowanie samoopalaczy, bronzerów i beta-karotenu doustnie, włosy rude, siwe i blond w miejscu zabiegu (słabo poddają się depilacji laserowej).

 

Mnóstwo zadowolonych klientów to dowód na skuteczne działanie mezoterapi igłowej!

Mezoterapia igłowa jest popularnym zabiegiem medycyny estetycznej, uwielbianym przez klientki za szybkie i trwałe efekty. Jeśli zmagasz się z trądzikiem, problemami ziemistej cery, poparzeń słonecznych, a nawet w przypadku leczenia nadmiernego wypadania włosów ten zabieg jest właśnie dla CIEBIE!

Umów się na jeden z naszych najpopularniejszych zabiegów

Od początku istnienia naszego gabinetu kosmetycznego staramy się nadążyć za rozwojem technologii by zapewnić najwyższą jakość usług. Najchętniej wybierane zabiegi w tym sezonie to mezoterapia igłowa, masaże, zabiegi organiczne, stylizacja brwi i rzęs, depilacja laserowa, stymulatory tkankowe.

Znajdziesz nas na